Poslední kolo upgradu infrastruktury


Tento víkend proběhlo na FRESH-Hostingu druhé (a poslední) kolo upgradu infrastruktury. Tentokrát to však s radostí oznamujeme až dodatečně, protože se očekávalo, že nenastane žádný problém – a také nenastal. Jednalo se o přesunutí všech strojů (a tedy ne jen FRESH-Hostingu) do DC Nagano s DR v TTC Teleport na servery s větším výkonem. Celkově došlo tímto posledním upgradem k několika kladným efektům. Jednak všechny aplikace jedou na mnohem silnější infrastruktuře, takže vybavování požadavků je teď téměř okamžité. To se týká zejména ERP systémů, které se serverem komunikují více, než je na běžnou webovou aplikaci normální. Toto se samozřejmě týká také všech ostatních webů. Ke zrychlení také kladně přispívá fakt, že se z hlediska konektivity celá infrastruktura přiblížila českým klientům jak nejvíce je to možné. Tento efekt se také nejvíce projeví u systémů s velkým počtem požadavků za malý časový úsek.

Vedlejším efektem je fakt, že se opět mění IP adresy, ale vzhledem k tomu, že předchozí kolo bylo zaměřeno právě na to, aby bylo možné IP adresy měnit libovolně jak se nám zachce, nenastal ani s tímto žádný problém. Toto je vlastně apel na všechny současné i budoucí zákazníky. Nikdy (fakt nikdy) nespoléhejte na IP adresu jakou máme právě teď. Baví nás nové a moderní technologie a s infrastrukturou hodně cvičíme, i když to nelze postřehnout. IP adresa tedy není vhodný ukazatel. Pro české domény je nejlepší používat NSSET FRESH-HOSTING, popř. pro všechny domény NS servery ns1.fresh-hosting.cz a ns2.fresh-hosting.cz. Jedině tak zajistíme, že můžeme infrstrukturu dále budovat a vy to poznáte pouze z tohoto blogu.

Poslední poznámka se týká věci, která se moc nepovedla, ale není v našich silách ji opravit. Bylo nutné zajistit bezvýpadkové přesunutí, takže v jednu chvíli běželo současně více instancí celého hostingu. To není problém, protože to děláme často a máme to v malíku. Bohužel se však upržovala synchronizace obsahu a došlo k tomu, že některé emailové aplikace (konkrétně zatím pouze Thunderbird) toto chování nevstřebal a zdánlivě zduplikoval všechny emaily. Nicméně na serveru je vše v pořádku a v jiné aplikaci také. Správný obsah emailové schránky si můžete ověřit na http://www.fresh-hosting.cz/webmail/.

A co nás čeká v dalším velkém kole? Teď se zaměříme na opravu několika nahlášených chyb v aplikaci i na serveru a až si budeme jisti s naším výsledkem, začneme pracovat na možnosti zakládání virtuálních serverů. A opět individuálně! Máte se na co těšit… (-:

FRESH-Hosting 2.0  »
comments powered by Disqus