FRESH-Hosting 2.0


Konečně! Po téměř roce zkoušení a ladění spouštíme druhou verzi FRESH-Hostingu. A druhá verze je to schválně, protože můžeme představit velkou spoustu novinek. Je jich tolik, že si ty nejdůležitější zaslouží pár řádek informací.

Co je tedy nového?

  • Nově využíváme velmi kvalitní infrastrukturu. Nechceme nic nechat náhodě, takže nám teď vše jede na VMware řešení. Kdo VMware zná, tak ví, že pouze s takto drahým softwarem lze dosáhnout bezproblémového chodu, rychle vyřešit jakékoliv technické problémy a také upgradovat serverové služby jako jsou například nové verze PHP. To je teď ve verzi PHP 5.5.17.
  • A když je vyřešena hardware strana, nesmíme zapomenout ani na software stranu. Proto je z důvodu bezpečnosti a lepšího výkonu každá stránka schována za reverzním Nginx proxy serverem. V praxi to znamená to, že vaše stránka bude navenek vystupovat jako kdyby jela na Nginx serveru, ale ve skutečnosti pojede dále na pozadí na Apache serveru. Nemusíte se tak bát, že by něco nefungovalo.
  • Veškerá pošta momentálně jede na všech běžných portech tzn. pro odchozí poštu 25, 465, 587 a pro příchozí poštu 143, 993. Připojit se tak můžete například pomocí mail.vasedome­na.cz, přihlášení je klasicky pomocí emailové adresy a hesla k této emailové adrese.
  • Další novinkou je fakt, že vás schováme na tomto webu za HTTPS. To je důležitý krok pro vaši bezpečnost, když se zde přihlašujete například do administrace, nebo do webamilu.
  • Každý si jistě všiml, že se změnil design. Teď je mnohem více svěží. Důležitější novinkou je však to, že lze konečně objednávat i jiné TDL než CZ. V současné době si můžete objednat také domény EU, COM, NET, INFO a ORG. Navíc lze všechny služby upravovat i po zakoupení, můžete tedy prodloužit služby, nebo změnit například velikost objednávaných služeb tak, aby vám hosting více seděl. To je důležitý krok. Celkově je v této nové verzi kladen mnohem větší důraz na individualitu. Proto zde také nenajdete žádné balíčky.
  • Obrovským vylepšením je správa emailového účtu. Velké množství zákazníků totiž hojně využívá emaily, proto se nově lze přihlásit pomocí emailové adresy (a hesla k této emailové adrese) a dostanete se do zjednodušené správy, kde lze nastavit věci jako automatickou odpověď, změnu hesla, nebo zasílání kopie emailu. Perfektní volba pro firmy, které mají hodně zaměstnanců a nechtějí se starat o jejich emaily.
  • Poslední a zrejmě nejvíce zajímavou novinkou je možnost spuštění Composeru, nebo použití GITu. Stačí si v administraci založit shell uživatele a po přihlášení k serveru například pomocí programu Putty se dostanete do zjednodušeného shellu. V něm je možné spustit PHP, Composer a GIT. Právě pro Composer a GIT je tento shell přístup primárně určen. Obsluha vaší aplikace bude tak o mnoho přijatelnější… (-:

TL;DR

Nová infrastruktura, PHP 5.5.17, reverzní proxy server Nginx, veškeré poštovní porty otevřeny, HTTPS, nový design, další TLD přípony, správa emailových účtů, podpora Composeru a GITu. Tyto a mnohé další změny jsou součástí vylepšené verze FRESH-Hostingu. Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše poznatky. Co vám chybí a s čím si nevíte rady?

« Poslední kolo upgradu infrastruktury PHP aktualizováno na verzi 5.5.6  »
comments powered by Disqus